Νικς και Μπράνσον υπέγραψαν την τέταρτη σερί ήττα των Μπακς

2024-04-08T07:23:18+00:00 2024-04-08T08:42:17+00:00.

08/Apr/24 07:23

giannis-bucks

Οι Νικς κέρδισαν τους Μπακς με 109-122, με τον Μπράνσον να κάνει μεγάλο ματς. Δεν έφτανε ο Αντετοκούνμπο.

Της Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Στο μεγάλο ντέρμπι της Ανατολής, οι Νικς επιβεβαίωσαν ότι θα είναι… μπελάς στα playoffs.

Η Νέα Υόρκη πέρασε από το Μιλγουόκι με 109-122 και με ρεκόρ 46-32 είναι τέταρτη, κοιτώντας και πιο ψηλά.

Το ματς ξεκίνησε καλύτερα για τους γηπεδούχους, όμως η τρίτη περίοδος με το επιμέρους της 24-39 έφερε την ανατροπή για τους νικητές από το -11.

Ο Μπράνσον έκανε ακόμα ένα τρομερό ματς με 43 πόντους-6 ριμπάουντ-8 ασίστ και 16/32 σουτ σε 39′. Ο ΝτιΒιντσέντζο πρόσθεσε 26.

Από πλευράς Μπακς του 47-31 και των τεσσάρων σερί ηττών, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 28 πόντους-15 ριμπάουντ-8 ασίστ και 10/20 σουτ σε 39′.

Ο Πόρτις πρόσθεσε 24, ο Λίλαρντ 23 (4/11 σουτ), ενώ ο Μίντλετον αποχώρησε τραυματίας μετά από 13′ λεπτά συμμετοχής. Ο Θανάσης αγωνίστηκε για 1′ (1 ριμπάουντ).

Τα 12λεπτα: 31-25, 61-50, 85-89, 109-122

Μεγάλες νίκες για Τίμπεργουλβς, Σίξερς & Πέλικανς, αγωνίστηκε ελάχιστα ο Βεζένκοφ