Ο Hayward “εκτέλεσε” τους Μάβερικς

2016-02-10T09:45:57+00:00 2016-02-10T11:08:02+00:00.

10/Feb/16 09:45

Οι Γιουτα Τζαζ επικράτησαν των Μάβερικς με 121-119, χάρη στο τρομερό buzzer beater του Γκόρντον Χέιγουορντ

Του Γιάννη Ανδριγιαννάκη/ info@eurohoops.net

Οι Τζάζ επικράτησαν των Μάβερικς στο Ντάλας με 121-119, χάρη στο buzzer beater του Γκόρντον Χέιγουορντ στο φινάλε της παράτασης.

Η ομάδα από τη Γιούτα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος της τέταρτης περιόδου, αλλά ο Χουντ με τρίποντο 1” πριν το φινάλε έστειλε τον αγώνα στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 121-119, χάρη σε ένα σουτ του Χέιγουορντ στο φινάλε.

Για τους Τζαζ πρώτος σκόρερ ήταν ο Χουντ με 29 πόντους, ενώ σε καλή μέρα βρέθηκαν και οι Χάιουαρντ (20 πόντους) και Φέιβορς (16 πόντους).

Για την ομάδα από το Ντάλας, πρώτος σκόρερ ήταν ο Πάρσονς με 24 πόντους, ενώ καλό παιχνίδι έκανα και οι Ουίλιαμς (23 πόντους), Νοβίτσκι (17 πόντους) και Φέλτον (17 πόντους).