21/Mar/16 11:34

Ανατροπή από το -12 σε 44 δευτερόλεπτα! (VIDEO)

21 Mar 2016 2016-03-21T14:20:40+00:00.

- 21 Mar 2016

Αυτά δεν γίνονται ποτέ και πουθενά! Μία πρόκριση που θα την θυμούνται για όλη τους τη ζωή… κατάφεραν να χάσουν οι παίκτες του Northern Iowa οι οποίοι βρέθηκαν μπροστά με 69-57 και μόλις 44″ να απομένουν στο ρολόι, όμως τα έκαναν όλα λάθος και επέτρεψαν στο Texas A&M να φτάσει στην επική ανατροπή…

Πως έγινε αυτό; Τέσσερα διαδοχικά λάθη, αστοχία στην επίθεση και ολιγωρία στην άμυνα επέτρεψαν στους Τεξανούς να τρέξουν επί μέρους σκορ 14-2 μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό και να οδηγήσουν το παιχνίδι στην παράταση! Το πρώτο έξτρα πεντάλεπτο ολοκληρώθηκε στην ισοπαλία (82-82), όμως στην δεύτερη παράταση το Texas δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη ολοκληρώνοντας μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ιστορία.