16/Oct/16 11:00

Η “μεγάλη τριάδα” των Ουόριορς σε πλήρη δράση!

16 Oct 2016 2016-10-16T11:00:33+00:00.

- 16 Oct 2016

Ένα ημίχρονο χρειάστηκαν οι αθεόφοβοι, ένα ημίχρονο για τη “μεγάλη τριάδα” των Ουόριορς, Κάρι-Ντουράντ και Κλέι Τόμπσον- για να πετύχουν μαζί 55 πόντους κατά των άμοιρων Λέικερς.

Το Γκόλντεν Στέιτ προηγήθηκε με 74-47 στο ημίχρονο του φιλικού παιχνιδιού που έγινε στο Λας Βέγκας, με τους μεγάλους του σκόρερ να διαλύουν την άμυνα των Λέικερς με συνοπτικές διαδικασίες.

Ο Κλέι Τόμπσον με 24 πόντους και 9/13 σουτ ήταν ο πρώτος σκόρερ των Ουόριορς, ο Κέβιν Ντουράντ τον ακολούθησε με 17 πόντους και 3/5 τρίποντα, ενώ ο Στεφ Κάρι τέλειωσε το παιχνίδι με 14 πόντους (5/9 σουτ).

Α, το τελικό σκορ ήταν 112-107 αφού οι Λέικερς (Νικ Γιανγκ 17, Κλάρκσον 15, Ίνγκραμ 12) βρήκε την ευκαιρία στο δεύτερο μέρος να καλύψει το μεγαλύτερο μέρος της διαφοράς κόντρα στους αναπληρωματικούς των Ουόριορς.