“Περίπατο” στη Βοστώνη οι Νάγκετς!

07 Nov 2016 2016-11-07T09:18:16+00:00.

- 07 Nov 2016

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Το “σόου” του Εμμάνουελ Μουντιέ στην πρώτη περίοδο με προσωπικούς του 24 πόντους ήταν αρκετό για να βάλει τους Νάγκετς στο σωστό δρόμο στη Βοστώνη.

Η ομάδα του Ντένβερ επιβλήθηκε με 123-107 των Σέλτικς σε ένα παιχνίδι όπου ο Μουντιέ είχε 30 πόντους και 8 ριμπάουντ με 11/18 σουτ, ξεχωρίζοντας με την εμφάνισή του στο ξεκίνημα του αγώνα.

Ο νέος ηγέτης των Νάγκετς είχε δίπλα του και τον Ουίλσον Τσάντλερ, ο οποίος σταμάτησε στους 22 πόντους, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Ντανίλο Γκαλινάρι, ο οποίος πρόσθεσε άλλους 16 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι πήραν μία διαφορά από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα και δεν επέτρεψαν στους Σέλτικς να αντιδράσουν.

Ο Αζάια Τόμας ήταν συγκινητικός, σκοράροντας 30 πόντους με 9/17 σουτ συνολικά, αλλά ήταν απελπιστικά μόνος του, αφού δεν πήρε βοήθειες από τους συμπαίκτες του. Ο μόνος που έδειχνε να είναι σε καλή διάθεση ήταν ο Έιβερι Μπράντλεϊ, ο οποίος είχε 14 πόντους και 11 ριμπάουντ, αλλά ήταν άστοχος με 6/17 σουτ.

Το “σόου” του Εμμάνουελ Μουντιέ στην πρώτη περίοδο…