Ο Αντετοκούνμπο και ο Μπαρνς είναι… CLUTCH

07 Nov 2016 2016-11-07T13:36:31+00:00.

- 07 Nov 2016

Tης Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Το παιχνίδι ανάμεσα στους Ντάλας Μάβερικς και τους Μιλγουόκι Μπακς κρίθηκε στη λεπτομέρεια και στα κρίσιμα τελευταία δευτερόλεπτα της κανονικής περιόδου οι ηγέτες βγήκαν μπροστά.

Στα 27 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 72-72, οι Μπακς ξεκίνησαν την επίθεσή τους και εκεί που φάνηκε ότι έγινε το λάθος και η μπάλα χάθηκε, ο Γιάννης Αντετοκούμπο εμφανίστηκε από του πουθενά και κάρφωσε με δύναμη, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Οι Μάβερικς από την πλευρά τους ήταν αναγκασμένοι να το… παλέψουν και η μπάλα έφτασε στα χέρια του Χάρισον Μπαρνς, ο οποίος κατάφερε να νικήσει την άμυνα του Αντετοκούνμπο και με λέι απ να ισοφαρίσει την αναμέτρηση στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Η… μονομαχία δύο “clutch” παικτών δεν έβγαλε νικητή στην κανονική διάρκεια, ενώ στην παράταση το Ντάλας κατάφερε να πάρει τη νίκη. Δείτε τις δύο τελευταίες φάσεις της κανονικής διάρκειας του αγώνα…