Τζαζ σε ρυθμούς… νίκης, εύκολα Ράπτορς και Σέλτικς!

19 Dec 2016 2016-12-19T10:35:41+00:00.

- 19 Dec 2016

Όλα όσα έγιναν τα ξημερώματα στο ΝΒΑ κι η κατάταξη σε Ανατολή και Δύση…

Οι Τζαζ πανηγύρισαν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους κι έβδομη στα τελευταία οκτώ παιχνίδια καθώς επικράτησαν 82-73 στο Μέμφις, έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τον Ρούντι Γκομπέρ.

Ο Γάλλος σέντερ έκανε νταμπλ νταμπλ με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ είχε και τρεις τάπες! Πρώτος σκόρερ ήταν ο Γκόρντον Χέιγουορντ με 22 πόντους…

Οι Ράπτορς δέχθηκαν μόλις 28 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και κράτησαν τους Μάτζικ στο 41% στα σουτ και κάπως έτσι δεν δυσκολεύτηκαν να φύγουν με τη νίκη (109-79) από το Ορλάντο. Το Τορόντο έβαλε τις βάσεις στην τρίτη περίοδο όταν έκανε επιμέρους 29-13!

Από το πρώτο ημίχρονο “καθάρισαν” τη νίκη οι Σέλτικς, οι οποίοι επικράτησαν των Χιτ με 105-95. Η Βοστόνη είχε εξασφαλίσει διαφορά 22 πόντων και δεν απειλήθηκε, με τον Αϊζέια Τόμας να προλαβαίνει να σκοράρει 23 πόντους πριν αποβληθεί, ενώ 20 πρόσθεσε ο Έιβερι Μπράντλεϊ.

Δείτε τον λόγο για τον οποίο αποβλήθηκε ο Τόμας…