21/Dec/16 09:19

Δεν πρέπει να τσαντίζεις τον Κάζινς!

21 Dec 2016 2016-12-21T11:22:46+00:00.

- 21 Dec 2016

Ο ΝτεΜάρκους Κάζινς αφού γλίτωσε την αποβολή οδήγησε τους Κινγκς στη νίκη επί των Μπλέιζερς, με μια τρομακτική εμφάνιση!

Ο “Boogie” απέδειξε σε ακόμα ένα παιχνίδι ότι όσο “τρελός”, άλλο τόσο παικταράς είναι και σκοράροντας 55 πόντους οδήγησε το Σακραμέντο στη νίκη με 126-121!

Λίγες ώρες μετά την τιμωρία του από τους Κινγκς, ο Κάζινς σχεδόν αποβλήθηκε στο ματς με το Πόρτλαντ, επειδή πέταξε τη μασέλα του στον αντίπαλο πάγκο μετά από φάουλ που έκανε ο Μέισον Πλάμλι.

Ο ηγέτης του Σακραμέντο πήγε στα αποδυτήρια αλλά μετά από λίγο επέστρεψε καθώς οι διαιτητές είδαν τη φάση κι αποφάσισαν ότι του έφυγε κατά λάθος από το στόμα καθώς πανηγύριζε.

Τελικά, σημείωσε 17 πόντους στην τέταρτη περίοδο και έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί των Κινγκς, οι οποίοι μετρούσαν εφτά συνεχόμενες ήττες κόντρα στο Πόρτλαντ. Ο “Boogie” είχε 17/28 σουτ και πρόσθεσε 13 ριμπάουντ, 3 κοψίματα, μια ασίστ κι ένα κλέψιμο σε 41 λεπτά. Πραγματικός “μπαμπούλας”…

Όσον αφορά στον Κώστα Κουφό, ξεκίνησε και πάλι βασικός αλλά έπαιξε μόλις 14 λεπτά, στα οποία είχε 2 πόντους (1/2διπ.). Από την άλλη, η τριπλέτα των ΜακΚόλουμ (36π.), Λίλαρντ (24π., 15ασ.) και Πλάμλι (27π., 13ρ.) δεν ήταν αρκετή για τους Μπλέιζερς.