28/Jan/17 09:46

Πέισερς: Ανατροπή με Πολ Τζορτζ, κοντά στο νταμπλ ο Κώστας Κουφός

28 Jan 2017 2017-01-28T09:46:23+00:00.

- 28 Jan 2017

Ο Πολ Τζορτζ πέτυχε 33 πόντους και τα κρίσιμα καλάθια στην κανονική διάρκεια και την παράταση, οδηγώντας τους Πέισερς σε μεγάλη ανατροπή (από το -16) επί των Κινγκς, 115-111!

Ο άσος της Ιντιάνα (8/18 σουτ, 16/17 βολές) πέτυχε τους έξι τελευταίους πόντους για να σπρώξει το ματς στην παράταση όπου τρεις φορές έδωσε το προβάδισμα και κυρίως αυτό, 113-111, που ουσιαστικά έκρινε το παιχνίδι.

Ο Κώστας Κουφός είχε καλή παρουσία αγγίζοντας το νταμπλ νταμπλ με εννιά πόντους (4/6 σουτ, 1/4 βολές) και 12 ριμπάουντ στο ενεργητικό του, ενώ οι Κάζινς και Κόλισον ήταν πρώτοι σκόρερ για τους Κινγκς με 26 πόντους.

Ήταν μία μεγάλη ευκαιρία για το Σακραμέντο να μπει πιο δυνατά στη διεκδίκηση μίας θέσης στα πλέι οφς και να πετύχουν δεύτερη μεγάλη νίκη στην Ανατολή μετά το θρίαμβο στο Κλίβελαντ.