2017-03-02T07:40:28+00:00 2017-03-02T07:40:28+00:00.

02/Mar/17 07:40

Με καλάθι του Καουάι Λέοναρντ, 2.4 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη οι Σπερς νίκησαν τους Πέισερς.

Ο φόργουορντ των Σπερς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο 100-99 του Σαν Αντόνιο επί της Ιντιάνα και αναδείχθηκε νικητής στην προσωπική του μονομαχία με τον Πολ Τζόρτζ…

Ο Λέοναρντ τελείωσε τον αγώνα, έχοντας 31 πόντους με 11/22 σουτ, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 ασίστ σε 34 λεπτά. Εκτός αυτών ήταν και clutch κι έδωσε με τον τρόπο που θα δείτε παρακάτω τη νίκη στα “σπιρούνια”

Όσον αφορά στον Πολ Τζόρτζ μέτρησε 22 πόντους αλλά με 5/18 σουτ (10/10 βολές), 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ κι ένα κλέψιμο σε 34 λεπτά.

Έπαιξε και καλή άμυνα πάνω στον Λέοναρντ στο τέλος αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα για τους Πέισερς….