Νταμπλ νταμπλ ο Κουφός, νικητής ο Γκομπέρ

2017-03-06T07:31:58+00:00 2017-03-06T07:33:01+00:00.

06/Mar/17 07:31

Ο Κώστας Κουφός πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση αλλά ο Ρούντι Γκομπέρ έσωσε δύο φορές τους Τζαζ που νίκησαν (110-109) στην παράταση τους Κινγκς

Ο διεθνής σέντερ ξεκίνησε βασικός κι έδωσε αρκετές μάχες τελειώνοντας τον αγώνα με 12 πόντους (5/12 σουτ), 10 ριμπάουντ, μια ασίστ και μια τάπα σε 37 λεπτά.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα, βέβαια, ήταν ο Ρούντι Γκομπέρ, ο οποίος με καλάθι 3.6” πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας ισοφάρισε σε 97-97 κι έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο το δικό του tip-in μετά από άστοχο σουτ του Τζορτζ Χιλ έδωσε τη νίκη (110-109) στη Γιούτα κι αφού πρώτα οι διαιτητές είδαν τη φάση στο instant replay.

Ο Γάλλος σέντερ ήταν γενικά ασταμάτητος τελειώνοντας τον αγώνα με 16 πόντους (8/12 δίποντα), 24 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 τάπες!