“Πάρτι” οι Σέλτικς με καλεσμένους τους Μπουλς

2017-03-12T22:48:42+00:00 2017-03-12T23:44:17+00:00.

12/Mar/17 22:48

Το δικό τους “πάρτι” έστησαν μέσα στο ίδιο τους το… σπίτι οι Μπόστον Σέλτικς που δεν δυσκολεύτηκαν στο παραμικρό απέναντι στους Σικάγο Μπουλς τους οποίους και νίκησαν με σκορ 100-80.

Οι νικητές πήραν από την αρχή ένα καλό προβάδισμα απέναντι στους “Ταύρους” με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 46-26 και τους Μπουλς να ισοφαρίζουν τη χειρότερη συγκομιδή πόντων στην ιστορία τους σε ένα ημίχρονο.

Κορυφαίος για τους Σέλτικς δεν θα μπορούσε να είναι άλλος από τον Αϊζάια Τόμας, ο οποίος σταμάτησε στους 22 πόντους χωρίς να χρειαστεί να…. φορτσάρει, αφού αγωνίστηκε για μόλις 24 λεπτά, ενώ στους 17 πόντους σταμάτησε ο Έιβερι Μπράντλεϊ.

Από τους Μπουλς που ξύπνησαν επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ρόμπιν Λόπεζ και Ντένζελ Βάλεντάιν είχαν από 13 πόντους ο καθένας, ενώ ο Τζίμι Μπάτλερ έμεινε χαμηλά αφού είχε 5 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.