Τριπλ νταμπλ ο Λεμπρόν, διπλό καλό για τους Μπακς!

2017-03-15T08:28:01+00:00 2017-03-15T08:28:01+00:00.

15/Mar/17 08:28

Ο Λεμπρόν Τζέιμς πέτυχε ακόμα ένα τριπλ νταμπλ με 16 πόντους, 11 ριμπάουντ και 12 ασίστ, ο Κάιρι Ίρβινγκ πέτυχε 26 πόντους και οι Καβαλίερς διέλυσαν με 128-96 τους Πίστονς που δεν μπόρεσαν λεπτό να αντισταθούν (44-26 στο πρώτο 12λεπτο).

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Λεμπρόν έπαιξε μόλις 28 λεπτά και από τα τέλη της τρίτης περιόδου είχε συμπληρώσει τους αριθμούς για το δέκατο τριπλ νταμπλ της σεζόν, οδηγώντας τους Καβς σε μία νίκη που την ήθελαν για να κρατήσουν τη διαφορά από τους Σέλτικς και τους Ουίζαρντς που τους κυνηγάνε.

Ο Τομπίας Χάρις πέτυχε 17 πόντους για τους Πίστονς που έχασαν έδαφος σε σχέση με τους Μπακς με τη διαφορά τους πλέον στη μισή νίκη (7η-8η θέση).

ΝικςΠέισερς 87-81

Το καλό ήταν διπλό για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο αφού εκτός από τους Πίστονς την ήττα γνώρισε και άλλη μία ομάδα που βρίσκεται μπροστά της στη βαθμολογία.

Οι Νικς σε μία σπάνια αναλαμπή τους τον τελευταίο καιρό και με 15 (από τους 22 συνολικά) πόντους του Καρμέλο Άντονι στην τέταρτη περίοδο σταμάτησαν με 87-81 τους Πέισερς (Πολ Τζορτζ 22) που τώρα έχουν μόλις 1,5 νίκη διαφορά από το Μιλγουόκι – έκτη η Ιντιάνα- και κινδυνεύουν ακόμα και με αποκλεισμό αφού έχουν υπέρ τους μόλις δύο νίκες από τους ένατους Χιτ και Μπουλς.