Χοκς-Καβς: Επική ανατροπή, απίστευτη κατάρρευση και… φαλτσοσφυρίγματα!

2017-04-10T08:12:24+00:00 2017-04-10T08:12:24+00:00.

10/Apr/17 08:12

Οι Καβαλίερς έκαναν ό,τι περνούσε από το χέρι τους για να χάσουν το ματς στην Ατλάντα και τα κατάφεραν, χάνοντας διαφορά 26 πόντων στην τέταρτη περίοδο!

Οι Χοκς πέτυχαν μια εντυπωσιακή ανατροπή, επικρατώντας στην παράταση με 126-125 (111-111 κ.α.). Ήταν η δεύτερη νίκη της Ατλάντα επί του Κλίβελαντ μέσα σε λίγες ημέρες…

Βέβαια, για να συμβεί αυτό το απίστευτο come back χρειάστηκε να βάλουν το… χεράκι τους κι οι πρωταθλητές.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο ΛεΜπρον Τζέιμς έκανε παράβαση 5 δευτερολέπτων, δύο φάουλ σε προσπάθεια για σουτ και λάθος πάσα από τη βασική γραμμή στα τελευταία 18.7 δευτερόλεπτα της κανονικής διάρκειας!

Κάπως έτσι ο Πολ Μίλσαπ βρήκε την ευκαιρία να πετύχει το buzzer beater και να στείλει το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο, ολοκληρώνοντας επιμέρους 44-18 στο τελευταίο δωδεκάλεπτο!

Βέβαια, οι διαιτητές δεν είδαν ότι τόσο ο Μίλσαπ, όσο κι ο Μπέιζμορ πατούσαν έξω στο τζάμπολ που κέρδισαν από τον Κάιρι Ίρβινγκ που οδήγησε και στο σουτ που έστειλε το ματς στην παράταση.

Επίσης, αξίζει να δείτε και τη φάση, όπου οι διαιτητές χρέωσαν με έκτο φάουλ τον ΛεΜπρον Τζέιμς…

Όπως και να έχει, πάντως, οι Χοκς έκαναν τρομερή ανατροπή σημειώνοντας 59 πόντους σε τέταρτη περίοδο και παράταση, σημειώνοντας 6 τρίποντα, 17 βολές ενώ παράλληλα ανάγκασαν τους Καβαλίερς σε 9 λάθη!