Καβαλίερς: Επιστροφή ρεκόρ από το -25 με μυθικό Λεμπρόν!

2017-04-21T08:14:54+00:00 2017-04-21T08:17:53+00:00.

21/Apr/17 08:14

Οι Καβαλίερς πέτυχαν την 11η συνεχόμενη νίκη πρώτου γύρου στα πλέι οφς, 119-114 του Πέισερς, χάρη στη μυθική εμφάνιση του Λεμπρόν Τζέιμς και την πιο μεγάλη επιστροφή από ημίχρονο στην ιστορία του ΝΒΑ!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Οι Πέισερς προηγήθηκαν με 74-49 στο ημίχρονο αλλά παρά τους 36 πόντους (15ριμπάουντ, 9ασίστ) του Πολ Τζορτζ δεν μπόρεσαν να κρατήσουν τη διαφορά των 25 πόντων, με τους πρωταθλητές να σπάνε ένα στοιχειωμένο ρεκόρ από το μακρινό όταν οι Μπούλετς της Βαλτιμόρης επέστρεψαν από το -21 με τη Φιλαντέλφια!

Ο Λεμπρόν Τζέιμς πέτυχε τριπλ νταμπλ με 41 πόντους, 13 ριμπάουντ και 12 ασίστ σε μία εμφάνιση που θα μείνει στην ιστορία, οδηγώντας την ομάδα του στο 3-0 και τη σχεδόν σίγουρη πρόκριση στον επόμενο γύρο της Ανατολής αφού καμία ομάδα δεν έχει επιστρέψει από αυτό το σκορ.

Ήταν τόσο μοναδική η εμφάνιση του “Βασιλιά” που οι επόμενοι σκόρερ των Καβαλίερς πέτυχαν 13 πόντους και μάλιστα το έκαναν τέσσερις (Ίρβινγκ, Λοβ, Φράι και Τζ. Αρ. Σμιθ). Ισοφάρισαν 98-98 με περίπου έξι λεπτά στο χρονόμετρο και παρότι οι Πέισερς δεν έμειναν αδρανείς, κανείς δεν μπορούσε να σταματήσει τον Λεμπρόν από το να πάρει αυτή τη νίκη.

Δείτε τη μεγάλη επιστροφή των πρωταθλητών που ήδη πρέπει να σκέφτονται το νικητή από το ζευγάρι ΡάπτορςΜπακς