Σέλτικς: “Break” στο διπλό “break” των Μπουλς…

2017-04-22T07:23:14+00:00 2017-04-22T07:23:14+00:00.

22/Apr/17 07:23

Οι Σέλτικς πέτυχαν 17/37 τρίποντα και νίκησαν εύκολα με 104-87 τους Μπουλς στο Σικάγο απαντώντας στο διπλό “break” που υπέστησαν στη Βοστόνη στα πρώτα δύο παιχνίδια της σειράς!

Μετά τον τραυματισμό του Ραζόν Ρόντο που ήταν εκπληκτικός στα πρώτα παιχνίδια και την επιστροφή του Αϊσάια Τόμας από την κηδεία της αδελφής του, έμοιαζε πολύ πιθανή μία αντίδραση από τη Βοστόνη όπως και έγινε. Προηγήθηκε με 33-15, οι Μπουλς απάντησαν στο δεύτερο 12λεπτο (44-41) αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχε επιστροφή.

Όλοι οι βασικοί των Σέλτικς πέτυχαν από τουλάχιστον ένα τρίποντο και οκτώ συνολικά παίκτες με κορυφαίο τον Έιβερι Μπράντλεϊ με 4/6τρ (7ριμπ., 7ασ.). Ο Αλ Χόρφορντ τέλειωσε το ματς με 18 πόντους (8ρ., 6ασ., 4κλ.) και ο Αϊσάια Τόμας είχε 16 με 9 ασίστ.

Από τους Μπουλς ο Ουέιντ είχε 18 αλλά με 6/18 σουτ, ενώ ο Τζίμι Μπάτλερ “κόλλησε” στους στους 14 με 7/21 σουτ.

Δείτε εδώ το “βομβαρδισμό” από τους Σέλτικς…