Κλίπερς: Πήραν ξανά το αβαντάζ με φοβερό Κρις Πολ!

2017-04-22T08:26:04+00:00 2017-04-22T08:27:33+00:00.

22/Apr/17 08:26

Ο Κρις Πολ πέτυχε 24 από τους 34 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο και οι Κλίπερς πέρασαν από το Σολτ Λέικ Σίτι με 111-106 ανακτώντας το αβαντάζ έδρας που είχαν χάσει την πρεμιέρα της σειράς στο Λ.Α!

Παρά τον τραυματισμό του Μπλέικ Γκρίφιν που πρόλαβε να πετύχει 11 πόντους σε 18 λεπτά, αλλά και το σπουδαίο ατομικό ρεκόρ του Γκόρντον Χέιγουορντ που πέτυχε 40 πόντους (13/21 σουτ), οι Κλίπερς πέτυχαν ένα +13 στο δεύτερο μέρος με τον Πολ να αναλαμβάνει δράση με 12/22 σουτ, επτά ριμπάουντ και δέκα ασίστ στο ενεργητικό του, αλλά και μερικά κρίσιμα σουτ προς το τέλος του αγώνα!

Ο ΝτιΆντρε Τζόρνταν πρόσθεσε 17 με 14 ριμπάουντ εκμεταλλευόμενος την απουσία του Ρούντι Γκομπέρ που τραυματίστηκε στο πρώτο λεπτό της σειράς, ενώ ο Μ’Μπα Α’Μουτέ είχε 15 για τους Κλίπερς.

Κοντά στον υπέροχο Χέιγουορντ στάθηκε ο Τζορτζ Χιλ με 26 πόντους και ο Τζο Τζόνσον με 15π.