Απάντησαν οι “αγριεμένοι” Χοκς

2017-04-23T08:23:52+00:00 2017-04-23T08:23:52+00:00.

23/Apr/17 08:23

Σε μια σειρά που παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον με τις δυνατές μονομαχίες που έχει, οι Χοκς νίκησαν τους Ουίζαρντς και μείωσαν σε 2-1.

Η Ατλάντα μπήκε αγριεμένοι στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της και ουσιαστικά “καθάρισε” από την πρώτη περίοδο, φτάνοντας άνετα στο τελικό 116-98.

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στη Ουάσινγκτον και προηγήθηκαν με 38-13, ένα λεπτό πριν το φινάλε του εναρκτήριου δωδεκαλέπτου. Ε, από εκεί και πέρα δεν απειλήθηκαν ουσιαστικά.

Ο Πολ Μίλσαπ σημείωσε 29 πόντους (12/20 σουτ) και πρόσθεσε 14 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ ο Ντένις Σρέντερ μέτρησε 27 πόντους (10/22 σουτ) και 9 ασίστ.

Από την άλλη, ο Τζον Ουόλ πάλευε μόνος του αλλά οι 29 πόντοι (10/12 σουτ, 8/10 βολές) και τα 7 ριμπάουντ δεν έφταναν. Ο Μπιλ την ίδια ώρα πέτυχε 12 πόντους με 6/20 σουτ (0/6τρ.)!