Κλίπερς: Ο Κρις Πολ υποσχέθηκε στον Πιρς ένα μπρέικ και το έκανε…

2017-04-29T09:00:37+00:00 2017-04-29T09:00:37+00:00.

29/Apr/17 09:00

Ο Κρις Πολ υποσχέθηκε στον Πολ Πιρς πως η ένδοξη καριέρα του δεν θα τέλειωνε στο Σολτ Λέικ Σίτι. Αν είναι να αποκλειστούν ας γίνει στο Λος Άντζελες και έτσι με 29 πόντους οδήγησε τους Κλίπερς στο μπρέικ κατά των Τζαζ, 98-93, ισοφαρίζοντας τη συναρπαστική τους σειρά σε 3-3!

Ο μεγάλος σταρ των Κλίπερς πέτυχε 29 πόντους με 10/20 σουτ (2/6 τρίποντα) και οκτώ ασίστ στο ενεργητικό του, ο ΝτιΆντρε Τζόρνταν πέτυχε έκτο σερί νταμπλ-νταμπλ (13π.-18ριμπ. αλλά 3/11 βολές), αλλά χρειάστηκαν και δύο μεγάλα τρίποντα από τον Όστιν Ρίβερς στα τελευταία πέντε λεπτά για να θεμελιωθεί η νίκη (96-86 στο 46.45”).

Παρόλα αυτά, ο Γκόρντον Χέιγουορντ (31π.) πέτυχε επτά πόντους στο τελευταίο λεπτό μειώνοντας στους τρεις αλλά ο Τζο Τζόνσον δεν μπόρεσε να προσθέσει ακόμα ένα clutch σουτ στη συλλογή του για να ωθήσει το ματς σε παράταση…