Ουίζαρντς: Ισοφάρισαν τους Σέλτικς με “μαγικό” 26-0!

2017-05-08T07:13:46+00:00 2017-05-08T07:14:42+00:00.

08/May/17 07:13

Οι Ουίζαρντς ξέσπασαν στην τρίτη περίοδο κι επικράτησαν των Σέλτικς στο Game 4, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στη σειρά των ημιτελικών της Ανατολής

Η Ουάσινγκτον επικράτησε 121-102 καθώς έτρεξε ένα εντυπωσιακό σερί 26-0 στο τρίτο δωδεκάλεπτο, μετατρέποντας ένα ντέρμπι σε παράσταση για έναν ρόλο!

Κατά τη διάρκεια του σερί οι “μάγοι” είχαν 10/13 σουτ και 5 κλεψίματα, την ώρα που η Βοστόνη μέτρησε 0/8 σουτ και 6 λάθη!

Ο Τζον Ουόλ ήταν απολαυστικός για ακόμα ένα ματς, το οποίο τελείωσε με 27 πόντους (8/25 σουτ) και 12 ασίστ, αν και πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπράντλεϊ Μπιλ με 29 πόντους με 11/16 σουτ και 4/4 βολές.

Για τους Σέλτικς, ο Αϊζάια Τόμας ξεκίνησε “καυτός” και πέτυχε 17 πόντους στα πρώτα 15 λεπτά αλλά στη συνέχεια μέτρησε 1/6 σουτ και τελείωσε το ματς με 19.

Μάλιστα, δέχθηκε τεχνική ποινή στην τέταρτη περίοδο και γενικά είχε παράπονα από τους διαιτητές.