Χάουαρντ: Ήταν πάλι… Σούπερμαν, πρεμιέρα με ήττα για τον Ντόρσεϊ

2017-10-21T08:15:36+00:00 2017-10-21T08:15:36+00:00.

21/Oct/17 08:15

Ο Ντουάιτ Χάουαρντ διέλυσε τους ψηλούς των Χοκς με 20 πόντους και 15 ριμπάουντ (4/8 βολές, 8/12 δίποντα) και ο Κέμπα Ουόκερ έβαλε 26 για τους Χόρνετς που ανέκαμψαν μετά την πρεμιέρα με τους Πίστονς, νικώντας εύκολα τους Χοκς 109-91.

Παρότι η Ατλάντα προηγήθηκε με δέκα πόντους στην πρώτη περίοδο (28-18), η Σάρλοτ έκανε ένα καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο χάρη στους δύο άσους της και τον φρανκ Καμίνσκι (21π.) και με επί μέρους σκορ 60-35 (!) πήρε εύκολα τη νίκη.

Έτσι δόθηκε η ευκαιρία στον Τάιλερ Ντόρσεϊ να παίξει για πρώτη φορά στο ΝΒΑ, αλλά με μόλις τρία λεπτά στο παρκέ πρόλαβε απλά να σουτάρει δύο φορές για τρίποντο χωρίς να ευστοχήσει.

Πρώτος σκόρερ για τους Χοκς ήταν ο Ντένις Σρέντερ με 25 πόντους, ενώ 15 πέτυχε ο Ταουρίν Πρινς.