Ουδείς αήττητος στο ΝΒΑ!

2017-10-29T08:53:16+00:00 2017-10-29T08:53:16+00:00.

29/Oct/17 08:53

Οι Πίστονς νίκησαν με 95-87 τους Κλίπερς στο Λος Άντζελες χάρη σε ένα εκπληκτικό τέταρτο 12λεπτο (28-15, 50-32 στο δεύτερο ημίχρονο) και έτσι καμία ομάδα στο ΝΒΑ δεν είναι πλέον αήττητη!

Η ομάδα του Λ.Α. ήταν η μοναδική χωρίς ήττα ως τώρα, αλλά από νωρίς φέτος δεν υπάρχει οργανισμός με τέτοιο άτυπο τίτλο στη λίγκα. Ο Ντοκ Ρίβερς είπε όλη την αλήθεια: “Χάσαμε επειδή στο δεύτερο ημίχρονο τα μυαλά μας δεν ήταν σωστά”.

Ο Αντρέ Ντράμοντ κέρδισε τη “μονομαχία” με τον ΝτιΆντρε Τζόρνταν (15π./17ρ./3ταπ. έναντι 7/14/3) και μαζί με τον Ρέτζι Τζάκσον (15.) και τον Λάνγκστον Γκάλογουεϊ (13π.) ήταν οι πρώτοι σκόρερ για το Ντιτρόιτ που ξεκίνησε καλά τη σεζόν (4-2 και 4-1 οι Κλίπερς).

Ο Όστιν Ρίβερς με 20 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ενώ ο Μπλέικ Γκρίφιν έμεινε αυτή τη φορά στους 19 πόντους, τους λιγότερους που πέτυχε ως τώρα στη σεζόν.