Μπακς: Ασταμάτητος ξανά ο “Greek Freak” και νικηφόρο πέρασμα από Ατλάντα! (photo-video)

2017-10-29T22:50:01+00:00 2017-10-29T22:50:21+00:00.

29/Oct/17 22:50

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Μιλγουόκι Μπακς νικώντας μέσα στην Ατλάντα τους Χοκς με 117-106, έχοντας σε σπουδαίο βράδυ για μία ακόμα φορά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που ήταν πρώτος σκόρερ και ριμπάουντερ του αγώνα!

Στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού οι παίκτες του Τζέισον Κιντ έβαλαν τις βάσεις για μία εύκολη επικράτησε, αφού πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 61-47 και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να ξεχωρίζει, έχοντας για συμπαραστάτη τον Ρασάντ Βον.

Το δεύτερο μέρος ήταν μία μικρογραφία του πρώτου αφού τα “ελάφια” δεν έριξαν τον ρυθμό τους, αντίθετα έπαιξαν ακόμα καλύτερη άμυνα (86-64) και στην επίθεση ο “Greek Freak” μονοπωλούσε φτάνοντας τους 25 πόντους. Στην τελευταία περίοδο του ματς στην Ατλάντα οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά, αλλά οι Μπακς τα κατάφεραν και πήραν ένα σημαντικό διπλό με 117-106 φτάνοντας το ρεκόρ τους στο 4-2, με τους Χοκς να έχουν 1-6.

O ηγέτης του Μιλγουόκι ήταν και πάλι ο κορυφαίος τους παίκτης κάνοντας double double με 33 πόντους (13/18διπ, 1/3τριπ, 4/6βολ) και 12 ριμπάουντ, ενώ ακόμα είχε και 5 ασίστ. Σε εξαιρετικό βράδυ βρέθηκε και ο Κρις Μίντλετον σημειώνοντας 27 πόντους, μαζί με 7 ριμπάουντ και 9 ασίστ φτάνοντας κοντά σε triple double!

Να πούμε ότι ο διεθνής Έλληνας γκαρντ/φόργουορντ πραγματοποίησε το 4ο του double double για την νέα σεζόν, ενώ έφτασε τα 69 συνολικά στο NBA.