Σούπερ ο Γιάννης, ανώτεροι οι Θάντερ (video)

2017-11-01T04:13:37+00:00 2017-11-01T04:13:37+00:00.

01/Nov/17 04:13

Επίδειξη δύναμης έκαναν οι Θάντερ μέσα στην έδρα του Μιλγουόκι επικρατώντας τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό 110-91!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για ακόμα μία φορά ο κορυφαίος των Μπακς με 28 πόντους (7/11 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 8/9 βολές), 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ αλλά ήταν απελπιστικά μόνος αφού κανείς άλλος συμπαίκτης του δεν σημείωσε διψήφιο αριθμό πόντων.

Σαν να μην έφτανε αυτό ο “Greek Freak” υπέπεσε πολύ νωρίς σε 3 φάουλ με αποτέλεσμα να καθίσει στον πάγκο και να δει τον Ράσελ Ουέστμπρουκ και την παρέα του να ξεφεύγουν από πολύ νωρίς στο σκορ.

Ο σούπερσταρ των Θάντερ δεν χρειάστηκε να ζοριστεί (12 πόντοι, 10 ριμπάουντ, 9 ασίστ) με τους Καρμέλο (17π, 8ρ), Άνταμς (14π, 11ρ) και Τζορτζ (20π, 3ρ) να δίνουν σημαντικές βοήθειες.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόλις για μία περίοδο με τους φιλοξενούμενους να διαμορφώνουν στο 12′ το 31-23 και στο ημίχρονο να έχουν αποκτήσει ήδη προβάδισμα νίκης με 60-42! Στην επιστροφή από τα αποδυτήρια η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τους βασικούς να αποσύρονται στο τελευταίο κομμάτι και το τελικό 110-91 να έρχεται πολύ εύκολα.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι δύο ομάδες έχουν το ίδιο ρεκόρ νικών (4-3) σε Ανατολή και Δύση.