Μπλέιζερς: Λίλαρντ… for the win με “θύμα” τους Λέικερς! (videos)

2017-11-03T07:37:15+00:00 2017-11-03T07:37:15+00:00.

03/Nov/17 07:37

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο Πόρτλαντ, με τον Ντάμιαν Λίλαρντ να… αποφασίζει να δώσει τη νίκη στους Μπλέιζερς (113-110), απέναντι στους Λέικερς, που κυνήγησαν το “διπλό” ως το τέλος.

Λίλαρντ θέλοντος, οι Μπλέιζερς επανήλθαν στις επιτυχίες με μια δραματική νίκη επί των Λέικερς στο Πόρτλαντ, σε μία αναμέτρηση που ήταν πραγματικό ντέρμπι, παρότι οι γηπεδούχοι είχαν διάθεση να το “καθαρίσουν” πολύ νωρίτερα, με διψήφιες διαφορές στο πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο μέρος πήγε κατοχή-κατοχή και στο φινάλε “μίλησε” ο Λίλαρντ, ο οποίος με το σκορ ισόπαλο (110-110) πήρε την μπάλα και την ευθύνη της τελευταίας επίθεσης, ώστε να ευστοχήσει και να δώσει τη νίκη στην παρέα του, αφού στα επτά δέκατα που απέμεναν, ο Κάιλ Κούζμα δεν μπόρεσε να απαντήσει για να στείλει το ματς στην παράταση.

Αυτό το τρίποντο ήταν το επιστέγασμα μιας σπουδαίας εμφάνισης (32π., 6ριμπ., 5ασ.), έχοντας στο πλευρό του Νούρκιτς (28π. 5ριμπ., 5ασ.) και ΜακΚόλουμ (22π., 5ασ.).

Οσο για τους Λέικερς, ο Μπολ έμεινε στο μηδέν, με μόλις 4 ασίστ, ενώ ξεχώρισε ο Λόπεζ (27π.) και ο Κούζμα (22π.).