Οι Καβαλίερς “ξύπνησαν” με ΜΥΘΙΚΗ εμφάνιση Λεμπρόν! (VIDEO)

2017-11-04T03:09:13+00:00 2017-11-04T03:13:36+00:00.

04/Nov/17 03:09

Τον φωνάζουν “βασιλιά” και υπάρχει λόγος! Ο Λεμπρόν Τζέιμς βρέθηκε σε καταπληκτικό βράδυ και με 57 (!) πόντους οδήγησε τους Καβαλίερς σε σπουδαία επικράτηση (130-122) μέσα στην έδρα των Ουίζαρντς.

Ο σούπερσταρ του Κλίβελαντ έστειλε σαφές μήνυμα πως παραμένει ο κορυφαίος παίκτης του πλανήτη ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 57 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 μπλοκ!

Όπως γίνεται εύκολα κατανοητό ο Λεμπρόν, o οποίος έφτασε τους 29000 πόντους, κέρδισε μόνος του την Ουάσινγκτον που είχε για κορυφαίους τους Μπιλ (36π) και Ουόλ (13π, 15ασ) η εμφάνιση των οποίων δεν ήταν αρκετή.

Το παιχνίδι ήταν απολαυστικό από την αρχή μέχρι το τέλος! χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Καβαλίερς να προηγούνται (42-36) και τις άμυνες να απουσιάζουν. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να σκοράρουν κατά βούληση με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (74-66).

Στην επιστροφή από τα αποδυτήρια ανέλαβε δράση ο Τζέιμς ο οποίος μετέτρεψε την αναμέτρηση σε παράσταση για ένα ρόλο και με συνεχόμενους πόντους και ασίστ ανέβασε τη διαφορά στο +14 (89-75). Κάθε προσπάθεια των Ουίζαρντς να αντιδράσουν έβρισκε… τοίχο με την κατάσταση να ξεκαθαρίζει περίπου 3′ λεπτά πριν τη λήξη όταν ο “βασιλιάς” διαμόρφωσε το 125-113 με καλάθι και φάουλ.

Οι Καβαλίερς επικράτησαν τελικά με 130-122 για να επιστρέψουν στις νίκες μετά από τέσσερα σερί αρνητικά αποτελέσματα και να βελτιώσουν το ρεκόρ τους στο 4-5. Από την άλλη, οι “Μάγοι” παρά την ήττα τους συνεχίζουν να βρίσκονται ψηλότερα (4-4) με ένα παιχνίδι λιγότερο.