Οι Καβαλίερς “λύγισαν” τον ΜΥΘΙΚΟ Γιάννη! (video)

2017-11-08T03:38:06+00:00 2017-11-08T04:02:32+00:00.

08/Nov/17 03:38

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της καριέρας του αλλά δεν ήταν αρκετός για να αποτρέψει την ήττα με 124-119 μέσα στην έδρα των Καβαλίερς.

Ο “Greek Freak” ήταν απολαυστικός και στις δύο πλευρές του παρκέ με αποτέλεσμα να ολοκληρώσει τον αγώνα με 40 πόντους (16/21 δίποντα, 8/11 βολές), 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 μπλοκ και 8 λάθη.

Το Κλίβελαντ ωστόσο ήταν καλύτερο στις λεπτομέρειες και με τους εκπληκτικούς Λοβ (32π, 16ρ, 2ασ), Σμιθ (20π) και Τζέιμς (30π, 8ρ, 9ασ) κατάφερε να φτάσει σε μία πολύ δύσκολη επικράτηση επιβεβαιώνοντας πάντως πως διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος.

Ειδική αναφορά από πλευράς του Μιλγουόκι αξίζει να γίνει επίσης στους Μίντλετον (20π, 11ασ, 7ρ) και Μπρόγκντον (22π, 6ασ). Είναι φανερό πως τα “Ελάφια” διαθέτουν άφθονο ταλέντο στην αρχική πεντάδα αλλά καθόλου βάθος κάτι που όλοι ευελπιστούν πως θα αλλάξει με την έλευση του Έρικ Μπλέντσο.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα (94-93 στο 37′) όμως ένα μίνι ξέσπασμα των γηπεδούχων στην τέταρτη περίοδο τους βοήθησε να ξεφύγουν με 111-101 στο 42′. Το μόνο που κατάφεραν οι Μπακς στο υπόλοιπο του αγώνα ήταν να πλησιάσουν στο -4 (118-114) αλλά ουδέποτε πιο κοντά γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 124-119.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι Καβαλίερς βελτίωσαν το ρεκόρ τους στις 5-6 νίκες, την ώρα που ο Γιάννης και η παρέα του βρίσκονται λίγο πιο πίσω (4-6) και μετρούν τέσσερα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα.