Θάντερ: Καμία νίκη με ομάδα από τη Δύση, έχασαν και από τους Κινγκς!

2017-11-08T07:55:04+00:00 2017-11-08T07:55:04+00:00.

08/Nov/17 07:55

Anthony Randolph on Grizzlies

Οι Κινγκς νίκησαν με 94-86 τους Θάντερ που δεν… στρίβουν με τίποτα, χάνοντας για πέμπτη φορά σε ισάριθμα παιχνίδια με ομάδες από τη Δύση!

Αυτό έγινε ακόμα και από το Σακραμέντο που μετρούσε επτά σερί αποτυχίες! Ο Ζακ Ράντολφ πέτυχε και τους 18 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο για τους Κινγκς που ξεπέρασαν το αρχικό σοκ (25-10 στο πρώτο 12λεπτο) και γύρισαν το παιχνίδι. Ο Μπάντι Χιλντ πέτυχε 21 από τον πάγκο, ενώ ο Κώστας Κουδός συνείσφερε με μόλις δύο πόντους και τρία ριμπάουντ σε 9′. Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς έμεινε στους επτά σε 21 λεπτά με 2/8 σουτ, αλλά και δύο μπλοκ στο ενεργητικό του.

Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ είχε 20 πόντους, 12 ριμπάουντ και έξι ασίστ, ο Καρμέλο Άντονι 16 και ο Πολ Τζορτζ μόλις 12 “σπάζοντας” τα καλάθια με την αστοχία τους (4/17 ο Μέλο, 4/16 ο Τζορτζ). Οι Θάντερ είχαν 17 λάθη, τα τρία από τα οποία στην τρίτη περίοδο αποτυγχάνοντας να σουτάρουν πριν τη λήξη στο “24άρι”!

Τώρα πια έχουν ρεκόρ 4-6 με τέσσερις νίκες κατά ομάδων της Ανατολής (και μία ήττα από τους Σέλτικς), ενώ στην περιφέρεια τους κράτησαν το… ζερό.