Πέλικανς: Ο “clutch” Ντάριους Μίλερ “καθάρισε” με ρεκόρ καριέρας τους Χοκς!

2017-11-14T07:00:20+00:00 2017-11-14T07:00:20+00:00.

14/Nov/17 07:00

Ο Ντάριους Μίλερ είχε σοβαρά προβλήματα πέρυσι με την Μπάμπεργκ να πετύχει τα μεγάλα σουτ στο τέλος. Δεν είχε τέτοιο “κόλλημα” με τη Νέα Ορλεάνη κατά των Χοκς…

Ο πρωταθλητής Γερμανίας επέστρεψε στη Νέα Ορλεάνη φέτος και κατά των Χοκς έκανε το καλύτερο του παιχνίδι με ρεκόρ καριέρας 21 πόντους (5/8 τρίποντα) από τους οποίους τους 14 τους πέτυχε στην τέταρτη περίοδο με τέσσερα τρίποντα!

Δύο από αυτά μάλιστα τα πέτυχε στο τελευταίο δίλεπτο, το ένα δίνοντας προβάδισμα μπαίνοντας στο τελευταίο λεπτό του αγώνα!

Ντεμπούτο έκανε ο Ραζόν Ρόντο για τους Πέλικανς παίζοντας πέντε λεπτά, ενώ χαμηλά για τα δεδομένα του έμεινε ο Άντονι Ντέιβις (13 πόντοι, αλλά επίσης 10 ριμπάουντ, επτά ασίστ και τέσσερα μπλοκ!). Ο ΝτεΜάρκους Κάζινς ήταν εντυπωσιακός έχοντας 22 πόντους και μαζί 16 ριμπάουντ, επτά ασίστ και τρία κλεψίματα (7 λάθη).

Οι Πέλικανς πέτυχαν την πέμπτη νίκη τους σε έξι ματς, ενώ οι Χοκς (Μπέιζμορ 22, Κάβανο 16) έμειναν στον πάτο της Ανατολής με 2-12.