ΔΙΑΣΥΡΜΟΣ: Οι Χοκς δεν… λυπήθηκαν τους Κινγκς! (VIDEO)

2017-11-16T04:00:26+00:00 2017-11-16T04:18:05+00:00.

16/Nov/17 04:00

Μία από τις χειρότερες βραδιές της ιστορίας τους βίωσαν οι Σακραμέντο Κινγκς που είδα τους Χοκς να κάνουν ό,τι θέλουν πάνω στο παρκέ και να επικρατούν τελικά με 126-80!

Τα πάντα κρίθηκαν επί της ουσίας στην δεύτερη περίοδο όταν η Ατλάντα έτρεξε επί μέρους σκορ 40-16 για να πάει τελικά στα αποδυτήρια με το πολύ άνετο 64-35.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι δεν κοίταξαν ξανά πίσω τους με συνολικά 8 παίκτες να έχουν διψήφιο αριθμό πόντων και τους Ντέντμον (20π, 14ρ) – Σρέντερ (21π, 8ασ) να ξεχωρίζουν. Όσον αφορά στον γνώριμο μας από την Ευρωλίγκα, Μάλκολμ Ντιλέινι, έμεινε στο παρκέ για περισσότερα από 23 λεπτά και πρόλαβε να σημειώσει 10 πόντους μαζί με 4 ριμπάουντ.

Για λογαριασμό των Κινγκς που θα πρέπει να ξεχάσουν γρήγορα αυτή τη “μαύρη” νύχτα ο μοναδικός που προσπάθησε ήταν ο Ζακ Ράντολφ με 16 πόντους. Ο Κώστας Κουφός είχε 7 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Μπογκντάνοβιτς πρόσθεσε 7 πόντους αλλά όλη η ομάδα σούταρε με 31/88 σουτ (35%) με αποτέλεσμα η ήττα να είναι πολύ βαριά.