Οι Σίξερς έβαλαν 47 πόντους (!) στους Γουόριορς στην 1η περίοδο! (VIDEO)

2017-11-19T02:24:23+00:00 2017-11-19T02:28:18+00:00.

19/Nov/17 02:24

Οι αφιονισμένοι Σίξερς έκαναν ό,τι ήθελαν στην πρώτη περίοδο της αναμέτρησης απέναντι στους πρωταθλητές Γουόριορς με αποτέλεσμα να πετύχουν 47 πόντους!

Η ομάδα της Φιλαδέλφεια δεν φοβήθηκε να δώσει δαιμονιώδη ρυθμό στον αγώνα από το πρώτο λεπτό και δικαιώθηκε απόλυτα.

Με μπροστάρη τον Ρόμπερτ Κόβινγκτον που πήρε “φωτιά” έξω από τη γραμμή του τριπόντου με 5/5 εύστοχα, oι γηπεδούχοι σταμάτησαν στους 47 πόντους σημειώνοντας συνολικά 11/14 δίποντα, 8/12 τρίποντα και 3/4 βολές! Για την ιστορία, οι 47 πόντοι είναι οι περισσότεροι που έχουν δεχθεί οι “Πολεμιστές” σε μία περίοδο από τον Νοέμβριο του 1992 και τους 48 κόντρα στο Πόρτλαντ.

Στο παρακάτω video μπορείτε να δείτε την απολαυστική παράσταση των Σίξερς που… τρόμαξαν την ομάδα του Στιβ Κερ! Σκορ πρώτης περιόδου 47-28…