Αντετοκούνμπο: Νέο σόου και νίκη κόντρα στους Μαβς (videos)

2017-12-09T07:19:44+00:00 2017-12-09T07:19:44+00:00.

09/Dec/17 07:19

Αλλη μια μέρα στη… δουλειά για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος έκανε άλλο ένα νταμπλ-νταμπλ (27π., 11ριμπ.) και οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Μάβερικς στο Μιλγουόκι (109-102), ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Greek Freak είναι πλέον απόλυτα συνηθισμένος να τελειώνει παιχνίδια με διψήφιες επιδόσεις σε παραπάνω από μία κατηγορίες της στατιστικής κι αυτό έκανε και κόντρα στους Μαβς, καταγράφοντας το 12ο νταμπλ-νταμπλ φέτος, σε 22 εμφανίσεις στην regular season.

Ο σούπερ σταρ των Μπακς τελείωσε την αναμέτρηση στο “BMO Harris Bradley Center με 27 πόντους (8/19 σουτ), 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 κοψίματα, 4 λάθη σε 43:05” και ήταν εκ των κύριων αιτιών που οι Μπακς πανηγύρισαν την 14η νίκη τους σε 24 αγώνες.

Η έτερη… αιτία ήταν ο Μίντλετον, που είχε 31 πόντους, 15 εξ αυτών στην τελευταία αποφασιστική περίοδο, όπου τα “ελάφια” είχαν επιμέρους 32-24 για να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν κεφάλι ως το τέλος του αγώνα.

Ο Μπλέντσο με 24π. συμπλήρωσε την ηγετική τριπλέτα, με τον Μάθιους από πλευράς Μάβερικς να κάνει τη διαφορά (29π.) και τον Νοβίτσκι να μένει στους 11π. με 3/10 σουτ.