Μπακς: Μεγάλη ανατροπή με μεγάλο Γιάννη! (videos)

2017-12-23T07:23:29+00:00 2017-12-23T08:03:48+00:00.

23/Dec/17 07:23

Οι Μπακς νίκησαν στο φινάλε με ανατροπή τους Χόρνετς (109-104), με καθοριστικό τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος πρόσθεσε άλλη μια μεγάλη εμφάνιση στη φετινή σεζόν!

Οι “σφήκες” απείλησαν άμεσα και θα μπορούσαν φύγουν νικητές από το Μιλγουόκι, όμως ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η παρέα του είχαν αντίθετη άποψη στο τέλος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με +4 (100-104) 2,5 λεπτά πριν το φινάλε, όμως από εκεί και πέρα ο Greek Freak πήρε την κατάσταση στα χέρια του και δρομολόγησε σερί 9-0 ώστε οι Μπακς να επικρατήσουν.

Ο Αντετοκούνμπο σε 36:30” μέτρησε 26 πόντους (9/20 σουτ), μαζί με 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ένα κλέψιμο και μαζί με τους Μίντλετον (28π.) και Μπλέντσο (24π.) ήταν η κορυφαία τριπλέτα των “ελαφιών”, που πλέον βρίσκονται στο 17-13 και συνεχίζουν σταθερή στην τέταρτη θέση της Ανατολής, αφού κατάφεραν να πάρουν αυτή τη νίκη.

Μπορεί οι Χόρνετς να ήταν εξαιρετικοί, παρά την απώλεια του Ντουάιτ Χάουαρντ από τα πρώτα λεπτά λόγω τραυματισμού στο χέρι και να είχαν σταθερά το προβάδισμα, με κορυφαίο τον Κέμπα Ουόκερ (32π.) ωστόσο στο τέλος “μίλησε” ο Γιάννης.

Από το 100-104, κάρφωσε (102-104), έδωσε ασίστ στον Μίντλετον (104-104) και μετά τον Μπλέντσο, έκλεψε την μπάλα κι έκανε το 108-104, με τους Μπακς να πανηγυρίζουν άλλη μια επιτυχία.