Τζόνσον και Ντράγκιτς οδηγούν τους Χιτ, η Ατλάντα “λύγισε” τους Μπλέιζερς (video)

2017-12-31T10:02:54+00:00 2017-12-31T10:02:54+00:00.

31/Dec/17 10:02

Οι Μαϊάμι Χιτ μπορεί να ήταν για αρκετή ώρα πίσω στο σκορ αλλά κέρδισαν το Ορλάντο με 117-11, ενώ οι Χοκς με “σούπερ” άμυνα νίκησαν το Πόρτλαντ με 104-89!

Οι Ορλάντο Μάτζικ ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 66-50, όμως στο δεύτερο τίποτα δεν λειτούργησε καλά ο Γκόρντον ήταν τελείως μόνος και οι Τζόνσον-Ντράγκιτς οδήγησαν σε νίκη-ανατροπή τους Χιτ του κόουτς Σπόλεστρα.

Κορυφαίος ήταν ο σούντινγκ γκαρντ των Χιτ με 31 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ ο Ντράγκιτς είχε 25 πόντους, 8 ασίστ και 4 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ο Άαρον Γκόρντον ήταν ασταμάτητος με 39 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Στο άλλο ματς, οι Ατλάντα Χοκς του Τάιλερ Ντόρσεϊ (0 πόντους σε 2 λεπτά συμμετοχής), νίκησαν άνετα τους Μπλέιζερς απόντος του Ντάμιαν Λίλαρντ. Ο Σρέντερ ήταν ο κορυφαίος με 21 πόντους και 8 ασίστ, ενώ συμπαραστάτης του ήταν ο Πρινς με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Από το Πόρτλαντ ξεχώρισε μόνο ο Ναπίερ με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ.