Καβαλίερς: “Τρομακτικός” Λεμπρόν και δύσκολο πέρασμα από Ορλάντο (video)

2018-01-07T06:40:51+00:00 2018-01-07T06:40:51+00:00.

07/Jan/18 06:40

Σημαντικό και δύσκολο διπλό πήραν οι Κλίβελαντ Καβαλίερς μέσα στο Ορλάντο με 131-127 επί των Μάτζικ, χάρη σε μία “βασιλική” εμφάνιση του Λεμπρόν!

Το παιχνίδι είχε πολύ ανοιχτό ρυθμό από το ξεκίνημα και το σκορ ήταν υψηλό, με τους Καβαλίερς να πηγαίνουν προηγούμενοι στο ημίχρονο με 67-64.

Στο δεύτερο μέρος, οι Μάτζικ είχαν συνεχώς το προβάδισμα “άγγιξαν” την έκπληξη, αλλά ο Λεμπρόν… καθάρισε για την ομάδα του για ακόμα μία φορά και της χάρισε την νίκη στα τελευταία λεπτά.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν, ο “Βασιλιάς” ο οποίος “άγγιξε” το triple-double με 33 πόντους, 10 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 6 κλεψίματα, ενώ είχε για συμπαραστάτη του τον Λοβ ο οποίος σημείωσε 27 πόντους, μαζί με 5 ριμπάουντ.

Επίσης ο Τόμας σκόραρε 19 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ, ενώ για το Ορλάντο ξεχώρισε ο Γκόρντον με 30 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Χεζόνια με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ.