Σπερς: Με ανατροπή κατά των Κινγκς και τρομερό Μπέρτανς!

2018-01-09T07:55:15+00:00 2018-01-09T07:55:15+00:00.

09/Jan/18 07:55

Οι Σπερς “δραπέτευσαν” από το Σακραμέντο με 107-100 ανατρέποντας διαφορά 13 πόντων υπέρ των Κινγκς στο δεύτερο ημίχρονο και πέντε (95-90) με τέσσερα λεπτά να απομένουν!

Ο ΛαΜάρκους Όλτριτζ ήταν εντυπωσιακός έχοντας 31 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ ο Ντάβις Μπέρτανς έκανε το παιχνίδι της καριέρας του στο ΝΒΑ, σημειώνοντας 28 πόντους με 11/15 σουτ, έξι από τα οποία έξω από τη γραμμή του τρίποντου!

Οι Σπερς αγωνίστηκαν χωρίς τον Καουάι Λέοναρντ και τον πολύ ζεστό τελευταίο, Μανού Τζινόμπιλι (σπάνια παίζει σε back to back παιχνίδια), αλλά στο τελευταίο τετράλεπτο κατάφεραν με ένα επί μέρους σκορ 10-3 να πάρουν τη νίκη από τους Κινγκς.

Ο Ουίλι Κόλεϊ-Στάιν ήταν πρώτος τους σκόρερ με 22 πόντους (9ριμπ.) ενώ οι Μπογκντάνοβιτς και Τεμπλ τέλειωσαν με 16. Ο Κώστας Κουφός σημείωσε οκτώ πόντους και μάζεψε δύο ριμπάουντ για τους Κινγκς.