Ουόριορς: Πέρασμα πρωταθλητών από το Κλίβελαντ!

2018-01-16T05:25:18+00:00 2018-01-16T05:25:18+00:00.

16/Jan/18 05:25

Ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε 32 πόντους για τους Ουόριορς που πέρασαν με άνεση από το Κλίβελαντ, 118-108, διευρύνοντας το σερί νικών τους μακριά από το Όκλαντ στις 13 νίκες! Έχουν να χάσουν στο “δρόμο” από τις 22 Νοεμβρίου…

Ο Στεφ Κάρι πρόσθεσε 23 πόντους με 4/8 τρίποντα και οκτώ ασίστ ενώ τόσες μοίρασε και ο εξαιρετικός Ντουράντ. Ο Ντρέιμοντ Γκριν τέλειωσε το ματς με 11 πόντους, 16 ριμπάουντ και εννιά τελικές πάσες.

Οι Ουόριορς ήταν εξαιρετικοί στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στους Καβαλίερς που μετράνε πλέον 8/10 ήττες από τα Χριστούγεννα όταν έχασαν ξανά από τους πρωταθλητές.

Ο Λεμπρόν Τζέιμς έκανε ότι περνούσε από το χέρι του πετυχαίνοντας 32 πόντους με οκτώ ριμπάουντ, έξι ασίστ, τρία κλεψίματα και τέσσερα μπλοκ στο ενεργητικό του, αλλά στην τέταρτη περίοδο έγινε η μεγάλη ζημιά για την ομάδα του. Αν και ξεκίνησε με 93-91, οι Καβς είχαν 17/19 άστοχα σουτ ξεκινώντας το 12λεπτο και μοιραία δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τους “καυτούς” πρωταθλητές…