Κατήφορα χωρίς φρένο οι Κινγκς, το πάλεψαν Κουφός και Παπαγιάννης

2018-01-23T09:08:07+00:00 2018-01-23T09:08:07+00:00.

23/Jan/18 09:08

Οι Κινγκς δεν μπορούν να σταυρώσουν νίκη και δεν τα κατάφεραν ούτε στη Σάρλοτ όπου οι Χόρνετς νίκησαν με 112-107 υποχρεώνοντας τους αντιπάλους τους στην όγδοη σερί ήττα και στην 11η σε 12 ματς!

Ο Κέμπα Ουόκερ πέτυχε 26 πόντους με 5/14 τρίποντα και εννιά ασίστ στο ενεργητικό του, αφήνοντας όπως είπε πίσω του τις φήμες για την ανταλλαγή του: “Θέλω μόνο να νικάω”, δήλωσε και ελπίζει πως οι Χόρνετς δεν έχουν βγει ακόμα από το τρένο των πλέι οφ (19-26), τέσσερις νίκες μακριά από την 8η θέση.

Ο Μάικλ Τζόρνταν διευκρίνισε μάλιστα πως δεν θα “ξεπουλήσει” τον Ουόκερ, αλλά θα ζητήσει ως αντάλλαγμα έναν παίκτη επιπέδου All Star! Θα δεχτεί κανείς για τον Κέμπα;

Ο Κώστας Κουφός ξεκίνησε βασικός αλλά έπαιξε μόλις 17 λεπτά αλλά πρόλαβε να βάλει 10 πόντους με 5/8 δίποντα, επτά ριμπάουντ και τρία κλεψίματα στο στατιστικό του. Ο Γιώργος Παπαγιάννης έπαιξε 13 λεπτά και είχε έξι πόντους και έξι ριμπάουντ υπέρ του.

Ο Σκαλ Λαμπισιέ με 23 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ των Κινγκς (10/15 σουτ) ενώ ο Μπάντι Χιλντ πρόσθεσε 18.