Σέλτικς: Στο…νήμα νίκη μέσα στο Ντένβερ!

2018-01-30T07:53:55+00:00 2018-01-30T10:03:46+00:00.

30/Jan/18 07:53

Οι Σέλτικς προσπαθούν να βγουν από μία δύσκολη περίοδο και στο Ντένβερ τα κατάφεραν και αυτό το χρωστάνε κυρίως στον Κάιρι Ίρβινγκ. Με 27 πόντους τους οδήγησε στη νίκη επί των Νάγκετς με 111-110 σε ένα παιχνίδι με συγκλονιστική εξέλιξη.

Ο Τζέιλεν Μπράουν ήταν αυτός που με ένα τρίποντο έδωσε αέρα τριών πόντων στην ομάδα του 34” πριν το τέλος και αυτό ήταν αρκετό για να τους δώσει και τη νίκη.

Ο Κάιρι είχε εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας με 11/17 σουτ στο ενεργητικό του (10 πόντοι στην τελευταία περίοδο), ενώ πρόσθεσε και έξι τελικές πάσες. Ο Τζέισον Τέιτουμ με 20 πόντους και ο Μάρκους Μόρις με 14 ήταν οι επόμενοι σκόρερ για τους Σέλτικς που μέτρησαν τη μόλις δεύτερη νίκη τους στα τελευταία επτά παιχνίδια.

Οι Νάγκετς είχαν μία ευκαιρία να νικήσουν, αλλά το “τιπ” του Γκρεγκ ήρθε λίγο καθυστερημένα. Ο Νίκολα Γιόκιτς με 24 πόντους και 11 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των γηπεδούχων, ο Τρέι Λάιλς πρόσθεσε 20 με 4/7 τρίποντα και ο Ουίλ Μπάροτν μέτρησε 19 με επτά ριμπάουντ και επτά ασίστ.