Η “αγία τριάδα” των Σίξερς, Σίμονς-Εμπίντ-Σάριτς έκανε πάλι τη δουλειά της

2018-02-03T09:18:09+00:00 2018-02-03T09:41:24+00:00.

03/Feb/18 09:18

Ο Μπεν Σίμονς πέτυχε 20 πόντους (8/13 σουτ) και ο Ντάριο Σάριτς με τον Τζόελ Εμπίντ σημείωσαν νταμπλ νταμπλ για τους Σίξερς που νίκησαν εύκολα τους πέμπτους στην Ανατολή, Χιτ, με 103-97 και κράτησαν την 8η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ της περιφέρειας τους!

Ο Κροάτης φόργουορντ πρόσθεσε 10 ριμπάουντ και είχε 3/7 τρίποντα, ενώ ο Εμπίντ κατέβασε 11 ριμπάουντ (συν τρία μπλοκ), με τους γηπεδούχους να έχουν “καθαρίσει” από την τρίτη περίοδο και δεν ανησύχησαν από το -20 (!) του τελευταίου 12λεπτου.

Ο Κέλι Όλινικ με 19 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για το Μαϊάμι που έπειτα από πολύ καιρό έπεσαν στην πέμπτη θέση, έστω και οριακά από τους τέταρτους Ουίζαρντς (μισή νίκη) με τους Μπακς και τους Πέισερς να τους πλησιάζουν και να διεκδικούν εξ ίσου το αβαντάζ έδρας.