Σέλτικς: Με… Χόρφορντ στο τέλος “λύγισαν” το Πόρτλαντ! (photo-video)

2018-02-04T20:34:34+00:00 2018-02-05T00:13:15+00:00.

04/Feb/18 20:34

Μία απίστευτη νίκη πήραν οι Μπόστον Σέλτικς απόντος του Κάιρι Ίρβινγκ, στο φινάλε του ματς κόντρα στους Μπλέιζερς με 97-96 χάρη στον Χόρφορντ!

Στο πρώτο ημίχρονο οι Πόρτλαντ Μπλέιζερς ήταν εξαιρετικοί και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους Σέλτικς και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 54-38, παίζοντας εξαιρετική άμυνα.

Το δεύτερο μέρος είχε τρομερό ρυθμό και στοιχεία “θρίλερ” με τους Σέλτικς να κάνουν το comeback στην τρίτη περίοδο και να δίνουν μεγάλο ενδιαφέρον στον αγώνα. Τελικά στο τέλος με τις εναλλαγές στο σκορ να είναι συνεχόμενες, ο Λίλαρντ με καλάθι και φάουλ έκανε το σκορ 96-95, όμως ο Χόρφορντ με καλάθι στο φινάλε έδωσε την νίκη στην ομάδα του με 97-96!

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Χόρφορντ με 22 πόντους, 10 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ και ο Τέιτουμ με 17 πόντους και 5 ασίστ ήταν καθοριστικός. Από την άλλη πλευρά ξεχώρισε ο ΜακΚόλουμ με 22 πόντους.