Σίξερς: Τρομεροί Εμπίντ και Σάριτς διέλυσαν τους Πέλικανς! (video)

2018-02-10T10:37:14+00:00 2018-02-10T10:37:14+00:00.

10/Feb/18 10:37

Ο Τζόελ Εμπίντ δεν είχε αντίπαλο στα μέτρα του από τους Πέλικανς, πόσο δε μάλιστα τώρα που λείπει ο ΝτεΜάρκους Κάζινς. Το επιβεβαίωσε με ηχηρό τρόπο…

Ο άσος των Σίξερς πρόλαβε να πετύχει 24 πόντους και να μαζέψει 16 ριμπάουντ σε 24 λεπτά (!) και οι γηπεδούχοι νίκησαν δια περιπάτου τη Νέα Ορλεάνη με 100-82 έχοντας +18 και +17 πόντους διαφορά στις μονές περιόδους!

Ήταν τόσο επιβλητικός ο Καμερουνέζος που έγραψε στο κοντέρ του +33 πόντους όσο έπαιζε! Εξ ίσου εντυπωσιακός ήταν και ο Ντάριο Σάριτς που επίσης πέτυχε 24 πόντους (4/5 τρίποντα) σε 29 λεπτά και +32 όταν αυτός βρισκόταν στο παρκέ!

Ο Μπεν Σίμονς άγγιξε το τριπλ νταμπλ αλλά ήταν άστοχος (10π./9ρ/8ασ.) με 3/11 σουτ και οι Σίξερς πλέον έχουν καθαρό θετικό πρόσημο στο ρεκόρ τους (27-25). Ακόμα όμως βρίσκονται όγδοοι στην Ανατολή, ωστόσο με ανοδικές τάσεις.

Οι Πέλικανς (Ίαν Κλαρκ 15, Άντονι Ντέιβις 14) αντίθετα με 5/6 ήττες από τον τραυματισμό του Κάζινς υποχώρησαν και για πρώτη φορά έπειτα από καιρό βρέθηκαν εκτός οκτάδας στη Δύση.