Ράπτορς: Πέμπτη συνεχόμενη νίκη, με ”καυτή” τριάδα!

2018-02-11T21:18:55+00:00 2018-02-11T21:24:37+00:00.

11/Feb/18 21:18

Στην πέμπτη συνεχόμενη νίκη τους έφτασαν οι Ράπτορς, οι οποίοι είχαν εύκολο βράδυ απέναντι στους Χόρνετς. Τρομερή η τριάδα ΝτεΡόζαν-Βαλαντσιούνας-Μάιλς!

Μετά από 4 συνεχόμενες εντός έδρας νίκες, οι Ράπτορς αύξησαν το μίνι σερί τους, παίρνοντας και μία εκτός έδρας. ”Θύμα” τους οι Σάρλοτ Χόρνετς (4η σερί ήττα), με σκορ 123-103.

Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, οι Ράπτορς έδειξαν την ανωτερότητά τους, ενώ στο τρίτο 12λεπτο ουσιαστικά ”σφράγισαν” τη νίκη. Βέβαια, σε αυτό συνετέλεσαν τα μέγιστα και οι ΝτεΡόζαν-Βαλαντσιούνας, που αμφότεροι ”άγγιξαν” το νταμπ νταμπλ.

Ο ηγέτης του Τορόντο είχε 25 πόντους, 8 ασίστ και 2 ριμπάουντ, με τον Λιθουανό να έχει 21 πόντους (2/2 τρίποντα!), με 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Εκπληκτικός και ο Σι Τζέι Μάιλς, με 24 πόντους και 6/9 τρίποντα!

Για τους ηττημένους, Κέμπα Ουόκερ και Ντουάιτ Χάουαρντ έκαναν ό,τι μπορούσαν αλλά δεν ήταν αρκετό. Ο πρώτος είχε 29 πόντους και 9 ασίστ, με τον δεύτερο να ολοκληρώνει το νταμπλ νταμπλ (17 πόντους, 13 ριμπάουντ).

Τα δωδεκάλεπτα: 26-30, 55-62, 74-90, 103-123.