Κινγκς: Σαν στο… σπίτι τους στο Ντάλας, θετική εμφάνιση του Κουφού

2018-02-14T08:19:48+00:00 2018-02-14T08:19:48+00:00.

14/Feb/18 08:19

Κάποτε το Ντάλας ήταν … απαγορευμένη πόλη για τους Κινγκς έχοντας χάσει 22 ματς στη σειρά από το 2003 ως το 2016! Τώρα η εικόνα είναι διαφορετική…

Οι Κινγκς έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο (65-44) και χάρη σε αυτό κράτησαν τη νίκη με 114-109 παρότι οι Μάβερικς στην τελευταία περίοδο (38-26) προσπάθησαν να το γυρίσουν. Τώρα το Σακραμέντο μετράει τέσσερις νίκες στις τελευταίες πέντε επισκέψεις τους στο Ντάλας.

Ο Ζακ Ράντολφ πέτυχε 22 πόντους, 18 στο πρώτο μέρος και ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς πρόσθεσε 19 για το Σακραμέντο, ενώ πολύ θετική εικόνα είχε ο Κώστας Κουφός που ήρθε από τον πάγκο πετυχαίνοντας 11 πόντους με 5/5 δίποντα και μάζεψε επτά ριμπάουντ σε μόλις 22 λεπτά!

Ο Τζέι Τζέι Μπαρέα με 19 πόντους και 13 ασίστ ήταν ο κορυφαίος των Μάβερικς που μαζί με τους Σανς και τους Χοκς βρίσκονται στην τελευταία θέση του ΝΒΑ με ρεκόρ 18-40…