Ουόριορς: Οι “Splash Brothers” ήταν… τρεις

2018-02-27T07:50:23+00:00 2018-02-27T07:50:23+00:00.

27/Feb/18 07:50

Οι Νικς άντεξαν για ένα ημίχρονο απέναντι στους Ουόριορς, αλλά στο τρίτο 12λεπτο επήλθε γερό… σφυροκόπημα με τους Κέβιν Ντουράντ, Κλέι Τόμπσον και Στεφ Κάρι να τους εξοντώνουν.

Οι Ουόριορς πέρασαν με 125-111 από τη Νέα Υόρκη με το επί μέρους σκορ στην τρίτη περίοδο να είναι 39-18 και την τριάδα των σταρ τους να μετράει +21 πόντους έκαστος.

Ο Κλέι Τόμπσον τέλειωσε με 26 πόντους (4/6 τρίποντα, 9/13 σουτ), ο Κέβιν Ντουράντ πρόσθεσε 22 (9ριμπ.) και ο Στεφ Κάρι 21 (4/9τριπ.) για τους πρωταθλητές που πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη τους και παραμένουν μισή πίσω από τους Ρόκετς διεκδικώντας το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας.

Οι Νικς έμειναν με ρεκόρ 1/9 στα τελευταία δέκα ματς και προ πολλού έχουν αποχαιρετήσει τα πλέι οφ. Ο Εμάνουελ Μουντιέ με 20 πόντους ήταν ο πρώτος τους σκόρερ.