Μπλέιζερς: Τέσσερις σερί νίκες και “χτυπάνε” τετράδα!

2018-02-28T08:51:29+00:00 2018-02-28T08:51:29+00:00.

28/Feb/18 08:51

Ο Ντάμιαν Λίλαρντ πέτυχε 26 πόντους και μοίρασε 12 ασίστ, οδηγώντας τους Μπλέιζερς στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους επικρατώντας των Κινγκς με 116-99!

Από το πρώτο ημίχρονο το Πόρτλαντ πήρε καθαρή διαφορά (13π.) και στην τελευταία περίοδο ολοκλήρωσε το έργο του χωρίς πίεση παίρνοντας τη νίκη που το έφερε σε απόσταση βολής από την τετράδα της Δύσης (μία νίκη διαφορά) αφού οι Σπερς είχαν σοβαρές απώλειες το τελευταίο διάστημα (6/7 ήττες).

Ο Σαμπάζ Ναπίερ με 20 πόντους σε 21 λεπτά (6/7 σουτ) από τον πάγκο έκανε τη διαφορά, ενώ ο Γιουσούφ Νούρκιτς πρόσθεσε 17.

Ο Ζακ Ράντολφ με 20 πόντους και ο Ουίλι Κόλεϊ Στάιν με 17 (10ριμπ.) ήταν οι κορυφαίοι των Κινγκς (δεν έπαιξε ο Κώστας Κουφός) που μαζί με άλλες τέσσερις ομάδες έχουν το χειρότερο ρεκόρ στο ΝΒΑ. Να δούμε ποιος θα μείνει τελευταίος…