Δύσκολα οι Σπερς με Τόνι Πάρκερ από τα παλιά!

2018-03-06T09:25:19+00:00 2018-03-06T09:25:19+00:00.

06/Mar/18 09:25

Οι Σπερς είχαν χάσει τέσσερα σερί ματς στην έδρα του και οκτώ στα δέκα τελευταία παιχνίδια τους. Ο Τόνι Πάρκερ αποφάσισε να μην αφήσει την κατρακύλα να συνεχιστεί…

Ο έμπειρος Γάλλος γκαρντ πέτυχε 23 πόντους με 10/14 σουτ (10/12 δίποντα) σε 26 λεπτά και οκτώ καθοριστικούς πόντους στην τελευταία περίοδο για τους Σπερς που έσωσαν την παρτίδα με 100-98 επί των Γκρίζλις που έφτασαν τις 14 σερί ήττες!

Οι Σπερς έχουν πέσει στην 5η θέση (ισοβαθμία), με μόλις δύο παιχνίδια πάνω από τους ένατους Κλίπερς και ουσιαστικά απειλούνται σοβαρά να μείνουν εκτός postseason για πρώτη φορά μετά 21 χρόνια! Με τέτοιον Πάρκερ ίσως να μη φοβηθούν περισσότερο αν και ακολουθεί ένα δύσκολο ταξίδι.

Ο Όλντριτζ επέστρεψε από τραυματισμό αλλά έμεινε στους επτά πόντους, ενώ ο Πάου Γκασόλ πέτυχε μόλις δύο αποχωρώντας και τραυματίας με αντίπαλο τον αδελφό του Μαρκ που είχε 23 με 10 ριμπάουντ (Τζαμίκαλ Γκριν 14π.-15ριμπ.).