Έλαμψαν Γιάννης και Μίντλετον, επιστροφή στις νίκες οι Μπακς

2018-03-10T07:20:42+00:00 2018-03-10T08:54:52+00:00.

10/Mar/18 07:20

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ξέρει πολύ καλά τον τρόπο για να νικάει τους Νικς. Το έκανε ακόμα μία φορά…

Ο Έλληνας All Star πέτυχε τους 13 από τους 28 πόντους του στην τελευταία περίοδο και οι Μπακς νίκησαν με 120-112 τη Νέα Υόρκη, επιστρέφοντας στις νίκες που τόσο χρειάζονται για να σιγουρέψουν τη θέση τους στα πλέι οφ της Ανατολής. Αυτή ήταν η τέταρτη σερί επιτυχία των Μπακς επί των Νικς!

Ο Γιάννης συμπλήρωσε την εξαιρετική του εμφάνιση με ακόμα ένα νταμπλ νταμπλ (10ριμπ.) και πρόσθεσε πέντε ασίστ, δύο κλεψίματα και δύο τάπες. Αυτό που λέμε… μία ακόμα μέρα στη δουλειά.

Δίπλα του είχε ένα σπουδαίο Κρις Μίντλετον που ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 30 πόντους χάρη στα εξαιρετικά του ποσοστά ευστοχίας (11/16 σουτ και 6/6 βολές). Οι Μπακς “καθάρισαν” στην τέταρτη περίοδο όταν έχτισαν μία διαφορά 16 πόντων με ένα σκορ 19-7 υπέρ τους.

Οι Νικς είχαν για πρώτο σκορ τον Χάρνταγουεϊ με 26 πόντους, χάνοντας για 14η φορά στα τελευταία 15 ματς! Αυτό θα πει “βύθιση”…