Μπακς: Νίκη με 20αρη Γιάννη, εντυπωσιακό ντεμπούτο του Μπράντον Τζένινγκς!

2018-03-13T05:23:27+00:00 2018-03-13T05:31:07+00:00.

13/Mar/18 05:23

Ο Κρις Μίντλετον πέτυχε 24 πόντους και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρόσθεσε δύο για τους Μπακς που νίκησαν με 121-103 τους Γκρίζλις στο Μέμφις, υποχρεώνοντας τους στη 18 σερί ήττα τους!

Ο Γιάννης έπαιξε μόλις 28 λεπτά επειδή φορτώθηκε με φάουλ (πέντε), αλλά πρόλαβε να μετρήσει 20 πόντους με 7/14 σουτ, ενώ πρόσθεσε έξι ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ αλλά υπέπεσε σε έξι λάθη.

Αυτός όμως που εντυπωσίασε και άλλαξε πολλά στους Μπακς ήταν ο Μπράντον Τζένινγκς που υπέγραψε 10ήμερο συμβόλαιο μετά ένα διάστημα στην G-League, επιστρέφοντας στο Μιλγουόκι όπου ξεκίνησε το 2009! Ο έμπειρος γκαρντ ήρθε από τον πάγκο και άγγιξε το τριπλ νταμπλ με 16 πόντους, 12 ασίστ και οκτώ ριμπάουντ σε μόλις 24 λεπτά! Ήταν αυτός που έδωσε την ώθηση στο Μιλγουόκι για να προηγηθεί με 14 πόντους στο ημίχρονο.

Οι Γκρίζλις μείωσαν στους έξι αλλά τρία καλάθια του Μπλέντσο δεν τους άφησαν να γίνουν πιο απειλητικοί από το 97-91 όπου έφτασαν με τον Μαρκ Γκασόλ να μετράει 17 και τους Τζάρελ Μάρτιν, Ντίλον Μπρουκς και Μπεν ΜακΛέμορ από 16.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των Μπακς στο Μέμφις από το 2009!