Τετράδα οι Θάντερ με νέο τριπλ νταμπλ του Ράσελ Ουέστμπρουκ!

2018-03-13T05:54:56+00:00 2018-03-13T05:57:24+00:00.

13/Mar/18 05:54

Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ πέτυχε το 20ο τριπλ νταμπλ της σεζόν και το 99ο της καριέρας του οδηγώντας τους Θάντερ στη νίκη με 106-101 επί των Κινγκς!

Η Οκλαχόμα Σίτι έφτασε το 40-29 και πέρασε στην τέταρτη θέση της Δύσης παρότι από πίσω της γίνεται… πανικός με έξι ομάδες να ακολουθούν στις δύο νίκες απόσταση. Ο Ρας είχε 17 πόντους, 10 ριμπάουντ και 11 ασίστ.

Ο Πολ Τζορτζ και ο Καρμέλο Άντονι πέτυχαν από 21 πόντους έκαστος με τον πρώτο να έχει 4/9 τρίποντα και το δεύτερο 5/7, σταματώντας μία σειρά αγώνων που ήταν πολύ άστοχοι.

Η νίκη ίσως αποδειχτεί “πύρρειος” για τους Θάντερ καθώς σε δεύτερο σερί ματς ο Στίβεν Άνταμς αποχώρησε στην τρίτη περίοδο (το ίδιο είχε γίνει την Κυριακή με το Σαν Αντόνιο) και δεν επέστρεψε στο παιχνίδι.

Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς με 19 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για το Σακραμέντο ενώ ο Κώστας Κουφός είχε 6 πόντους και 10 ριμπάουντ σε 16 λεπτά ως βασικός, αλλά φορτώθηκε νωρίς με τέσσερα φάουλ.